Jdi na obsah Jdi na menu
 


Česko dostalo cestovatelskou cenu, je levné pro rodiny.

13. 9. 2009

Prestižní časopis o cestování Travel Age West totiž právě Česko letos ocenil jako jednu z cenově nejvýhodnějších rodinných destinací v Evropě a udělil jí cenu Wave 2009.

„Tento časopis je uznávaný především mezi americkou odbornou veřejností. V Spojených státech působí celá řada soukromých cestovních agentů, kteří svým klientům pomáhají jejich dovolenou v Evropě plánovat, dávají jim tipy na zajímavá místa. A právě pro ně je informace o tomto ocenění určena," vysvětlil mluvčí agentury Czechtourism Filip Remenec.

Právě v době ekonomické krize, která jako první postihla právě Američany, by argument na úspornou dovolenou mohl najít ve Spojených státech odezvu. Podle Remence bude cena prestižního časopisu zbraní v rukou zástupkyně Czechtourismu v USA  hlavně v kontaktu s odborníky.

„Může pomoci změnit obraz České republiky v očích zahraničních turistů. To se pomalu děje. Nedávno časopis Time popisoval v reportáži z Prahy, že řada věcí se v České republice oproti její pověsti změnila," poznamenal Remenec.

Podle odborníka na cestovní ruch Jaromíra Beránka je zapotřebí každé podobné ocenění patřičně využít při propagaci České republiky v zahraničí.

„Naše úsilí by mělo hlavně směřovat směrem k zemím Evropské unie, odkud k nám přijíždí nejvíce turistů. Investovat do propagace ve Spojených státech v současné době nemá příliš význam, protože Američané cestují letos mnohem méně. Právě v efektivním plánování propagace Česka jako turistické destinace máme největší rezervy," zhodnotil Beránek.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář